O značce STANLEY

Historie

Značka STANLEY® byla založena již v roce 1913. Od této doby stále zdokonaluje svůj původní legendární výrobek - vakuovou kovovou nádobu, zjednodušeně termosku, podle americké společnosti Thermos L.L.C, která vznikla ještě o něco dříve, v roce 1904, ale její výrobek byl ze skla a byl tak velmi křehký a nepraktický. V té době již uznávaný vynálezce William Stanley Jr., pracující v Edisonových laboratořích na projektu trasnformátoru s vakuově oddělenými stěnami, zjistil, že tuto vakuovou technologii, kdy se spojují dvě kovové stěny a mezi nimi se vyčerpá vzduch, by se dalo vyžít i pro jiné, než elektrotechnické účely. Nápad byl na světe  a William Stanley Jr. si nechal 2. září 1913 patentoval ocelovou izolační láhev. Ukázalo se, že ocel je v mnoha ohledech vhodnějším materiálem k tomuto účelu, než doposud používané sklo.

O značce v datech

 • V roce 1915 zakoupil William Stanley Jr. prázdnou budovu, zrekonstruoval ji a vybavil ji stroji. Začíná masová výroba vakuových izolačních lahví, džbánů, hrnků a dalších produktů s vakuovou izolací
 • V roce 1942, během druhé světové války, byly vakuové láhve STANLEY® poprvé přepraveny v bombardérech B-17, letající ve velkých výškách, bez vytápění kokpitu
 • V roce 1953 získala vakuové láhev STANLEY® slavnou zelenou kladívkovou barvu
 • V 60. letech minulého století používaly Stanleyho výrobky různé letecké společnosti, výletní lodě, železniční společnosti a nemocnice ve Spojených státech
 • V 70. letech se stala modernizovaná vakuová nádoba STANLEY® mezi americkými, zejména stavebními dělníky, tak populární, že se stala nejznámější termoskou v historii USA.
 • V roce 1995 byl do Národní síně slávy v USA,  pro vynálezce, uveden William Stanley Jr., který během své kariéry podal 129 patentů
 • V roce 2002 koupila společnost PMI se sídlem v Seattlu značku STANLEY®, zefektivnila procesy výroby a její design, ale zůstala věrná typickým vlastnostem značky STANLEY®, zejména její odolnosti a kvalitě
 • Od roku 2006 se značka STANLEY® etablovala i v oblasti outdoorového vybavení. Během několika let doprovázely produkty STANLEY® expedice po celém světě, například na Mount Everest, Jižní pól, Patagonie a další extrémní místa světa.
 • Často si lidé spojují značku STANLEY® se značkou stejného jména (Stanley Works), které vyrábí nářadí. Ta také pochází z USA, byla založena v roce 1843, New Britain, Connecticut, USA, má odlišné logo (černý text na žlutém podkladu) a nemá se značkou STANLEY® nic společného. Pouze se jedná o shodu jmen a navíc každá značka dělá něco jiného. Stanley nářadí je zaměřená zejména na nářadí, původně hoblíky, ale dnes je to firma s nabídkou širokého sortimentu nářadí všeho druhu.
 • Na veškerý sortiment značky STANLEY® je 25 let záruka na deklarovanou funkčnost  a vlastnosti výrobku.

Kromě udržování teplých nápojů byly také používány k přepravě lidských orgánů a mnoho dalšího. Stala se součástí mnoha filmů a v USA se značka stala legendou. STANLEY® výrobky se v USA dědí z generace na generaci a kupují se nové.

Jejímu rozšíření  a věhlasu také napomohli američtí farmáři, kteří termosku používali pro přenos spermatu býků, k oplodnění krav na odlehlých místech farem  a uchovat tak cenný genetický materiál po dlouhou dobu v nepříznivých, zejména horkých, klimatických podmínkách.

Produkty se stále zdokonalovaly až do dnešní podoby. Jedna věc zůstává stejná. Když si koupíte produkt značky STANLEY® dostanete kvalitní produkt, vymyšlený pro život a prověřený léty používání. Během více než 100 let existence značky se stala symbolem kvality, odolnosti, tepelné výdrže ve všech pozmínkách, zejména pro dobrodruhy, farmáře, řidiče tiráků, lovce, rybáře, extrémní sportovce a další a další.

V roce 2017 značka STANLEY®představila unikátní, z hlediska odolnosti, robustnosti, tepelné výdrže, nový průmyslový standart - STANLEY® Master Series. 1 mm silná ocel, speciální odrazové vrstvy proti úniku tepla nebo chladu, masivní rukojeť, vakuová zátka i kalíšek, výdrž pro horké až 40 hodin. To všechno posunulo značku STANLEY® na špičku ve své kategorii, mimo cokoliv doposud vyrobeného. Řada Master Series získala i oceněni Red Dot za design a je prodejní ikonou a vlajkovou lodí značky STANLEY®

Termoska STANLEY® už přežila pád ze 4000 stop z letadla, shořela ve vrtulníku, byla přejeta traktorem a dokonce zastavila, pro jejího uživatele smrtící kulku. Vždy ale dále plnila svoji funkci. Jednoznačně tak platí – BUILT FOR LIFE® - Stvořena pro život, což je jedno z hesel značky STANLEY®. Takový život, jaký je, a pro nás - takové, jací jsme.

V roce 2023, kdy značka STANLEY® oslavila 110. let od svého vzniku, byla představena řada ARTISAN. Řada, která posouvá značku co do odolnosti, tepelné výdrže, důrazem na historii a odkaz zakladatele, ale i v implementaci nových technologií, zase o velký krok kupředu. 

Závazek udržitelnosti

Nejudržitelnější produkty jsou takové, které nikdy není třeba vyhodit nebo vyměnit. Proto vyrábíme odolné a opakovaně použitelné produkty již více než 110 let. A vyrábíme je z oceli, která, pokud vás to zajímá, je jedním z nejvíce recyklovatelných materiálů na planetě. To nám umožnilo omezit spotřebu jednorázových produktů, což znamená - uhodli jste - méně odpadu na skládkách.

I když jsme možná byli mezi prvními, kdo si uvědomili důležitost výroby trvanlivých a opakovaně použitelných produktů, jsme rádi, že nejsme poslední. Ale nejde jen o to, co děláme, je to i o tom, jak to děláme. Tím, že se v celém našem dodavatelském řetězci soustředíme na zdraví a bezpečnost v oblasti životního prostředí, zavázali jsme se k etické výrobě, snižování naší podnikové stopy a 25 leté záruce, která znamená výměnu jedné součásti, místo celého produktu, kdykoli je to možné. Ano, vyrábíme produkty tak, aby vydržely po celý život – BUILT FOR LIFE®. A my hodláme strávit celý náš produktivní život tím, že to uděláme správně, s pomocí našich lidí, pro naší planetou a především s vámi - našimi věrnými zákazníky. Značka STANLEY® je členem EOCA.

U nás v nabídce

Vítěz v dTestu 2019

Termoska STANLEY® Legendary Classic 1l získala první místo a
stala se vítězem testu, mezi 18 podobnými produkty
v říjnovém 2019 vydání časopisu časpoisu dTest v České republice

O společnosti Jannai s.r.o.

Příběh společnosti Jannai s.r.o., která provozuje tento e-shop a další e-shopy:
 • KupDárek veškerý dovážený sortiment společností Jannai s.r.o.
 • CoeurDeLion specializovaný e-shop s ručně vyráběnými a designovými šperky z Německého Stuttgartu.

se začal psát již v roce 2006. Zakladatelem e-shopů je Jiří Matějka, obchodní ředitel společnosti a její jednatelkou je – Helena Matějková, která se již po páté za sebou stala finalistkou prestižní soutěže Ocenění Českých Podnikatelek. Značka STANLEY® je, pro mě, osobně srdcovou záležitostí. Naše společnost distribuuje značku STANLEY®  již od roku 2008. Její kvalita, design, funkčnost, odolnost a výdrž nás ohromuje každým dnem. Já sám jsem jejím vášnivým uživatelem a testerem. Často jezdím na hory, treky, výlety, na horské kolo nebo paragliding, i ten motorový, občas létám s UL letadly. Sport, cetování a dobrodružství pro mě hodně znamená. A tam všude je se mnou i něco od STANLEY®. Mezi mé nejoblíbenější patří hrnek do jedné ruky a to v létě i v zimě. V létě pak ještě láhve na vodu a v zimě termoska, kterých mám několik. Ani korbel na pivo mě nenechává chladným (spíše rozpáleným), na rozdíl od piva v něm..

Třeba budete časem patřit i vy mezi nadšené uživatele. Budete spokojeni. Za to vám osobně ručím.

Mrg. Jiří Matějka